Egg Production

1993 yılında temeli atılan yumurta üretim çiftliğimiz toplamda 7 yumurta 1 civciv büyütme kümesi ile toplam 265.000 tavuk kapasitesi ile yılda 70 milyon sofralık yumurta üretimi yapmaktadır.

 

Tesisimizde bulunan yem ünitemizde tamamen bitkisel proteinler kullanılarak üretilen yemler ile beslenen tavuklarımız 365 gün 24 saat veteriner hekim kontrolünde "Çiftlikten Sofraya Sağlıklı Gıda" politikası çerçevesinde yetiştirilir.

 

2006 yılında alınan ISO 9001 ve ISO 22000 belge sistemleri doğrultusunda alınan tüm hammaddelerin analizleri yapıldıktan sonra üretim yapılır ve üretilen tüm yumurtaların tasnifi yapıldıktan sonra pazara sunulur.

ErGürbüz, Qualitegg ve Eggolojik markaları ile pazarda yer bulan yumurtalarımızın ana pazarları oteller ve ihracat pazarlarıdır.

Yumurta, anne sütünün haricinde insanın ihtiyacı olan tüm besin ögelerini bulunduran tek besin maddesidir.

Gürbüz Group olarak temel amacımız tüketiciye yumurtayı en doğal haliyle sunmaktır.

Daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam için yumurtayı seçin!
Her şeyden önce, hamilelik dönemi boyunca anne olarak dengeli beslenme esaslarına titizlikle uyulmalıdır. Ayrıca, çocuklarımızı en az 1 yıl boyunca anne sütü emzirerek büyütmeli ve bu dönemde çocuklarımızın beslenmesini yumurta gibi hayvansal gıdalar ile takviye etmeliyiz.
Yumurta son derece besleyici bir gıda olduğu gibi bol, hızlı ve ekonomik bir şekilde üretilebilmeleri nedeniyle de oldukça ucuz bir gıdadır.

Yumurtanın kolesterolce zengin bir gıda olması nedeniyle yaşlı kişilerin yumurta tüketimlerini azalttıklarını görmekteyiz. Halbuki yumurta kolesterolünün 2/3'ü faydalı kolesterol tipinde olduğu gibi yumurta yiyen kişilerde kan kolesterol seviyesi önemli ölçüde artmamaktadır. Bu nedenlerle A.B.D. Kalp Derneği haftada yetişkinlerde kişi başına yumurta tüketimi için 4 yumurta önermektedir. Kaldı ki kalp ve damar hastalıkları yönüyle önem sırası itibariyle etkili olan faktörler.

a- Aşırı yemek ve şişmanlık
b- Yüksek tansiyon
c- Sigara içmek
d- Hareketsizlik,
e- KolesterolProtein Değeri
Yumurta tüm besinler içerisinde en kaliteli proteine sahiptir. Çünkü yumurta proteini insan vücudunda sentezlenemeyen ve kesinlikle besinler ile dışarıdan alınması gerekli olan "elzem amino asitleri" yeterli ve dengeli miktarlarda bulunmaktadır.

Vitamin Değeri
Yumurta A, D, E ve B grubu vitaminler ile diğer vitaminleri önemli oranda içermektedir. Ayrıca yumurtada bulunan kolin, beyin fonksiyonlarını yerine getirilmesinde önemli rol oynamaktadır.

Mineral Değeri
Yumurta, demir ve çinko gibi sağlığımız açısından önem taşıyan mineralleri de içermektedir.

Yumurtanın Yağ İçeriği
Hayvansal kaynaklı bir besin olmasına rağmen yumurtanın yağ içeriği düşüktür. Yumurta, kalp-damar hastalıkları için risk faktörü olan doymuş yağ asitlerini düşük oranda içerir ve toplam yağ miktarı düşüktür.